DJ CARRIONE - Home/News
Home Contact
Home/News

<< Back to news index

ilustrační obrázek
27.03.2009
Tomáš Haverlík vystoupí v sobotu 25.dubna 2009 v pražském klubu Prdel na párty Nifty B-day. Klub Prdel naleznete na adrese Žitná 4, Praha 1. Vstup na tuto párty je zdarma. V příloze naleznete rozhovor s Tomášem Haverlíkem.

Tomáš Haverlík je člověkem, kterého není potřeba českému publiku příliš přestavovat. Jeho postoj k současnému progressivnímu zvuku mu zajistil nemalou fanouškovskou základnu nejen v Evropě, ale i v zámoří. Pro ty, kteří nejsou v obraze, zmíním, že Tomáš Haverlík, krom své stěžejní práce profesionálního fotografa, tvoří progressivní hudební sety pro kanadské internetové rádio ETN.FM. Zároveň je zkušeným producentem, jehož tvorba se na dlouhou dobu uhnízdila v popředí zájmu fanoušků aktuálního progressivního zvuku. S hudební produkcí jde ruku v ruce i dj aktivita, která Tomáše Haverlíka představila v nejednom klubu po celém světě. V České republice jsme jej mohli zastihnout např. na větších akcích v Brně, nebo v pražské Roxy.

1) Ahoj Tomáši. Už jsme se dlouho neviděli. Naposledy, co si pamatuji, to bylo při našem rozhovoru v Táboře před dvěma lety.

Áno presne tak ;-) Vtedy sme tuším raz posúvali termín kvôli okolitým povodniam, keďže klub bol komplet zatopený. To bolo vlastne aj naše prvé stretnutie. Vtedy sme robili rozhovor v aute pred klubom ;-)

Máš pravdu, hezky to letí ten čas.

2) Děláváš nebo dělávals každoměsíční hodinové sety pro kanadské internetové rádio ETN.FM. Při pohledu na tvůj Myspace profil zde vidím celkem 39 hodinových setů, kde poslední je z května 2008. Během návštěvy stránek rádia ETN.FM zjišťuji, že tvá spolupráce s rádiem i nadále pokračuje, takže typuji, že těch setů bude ještě o něco více.

Ďakujem za upozornenie, musím si spraviť čím skôr update. V setoch pre ETN.fm stále pokračujem a minulý mesiac som ukončil 4. rok vysielania. Setov je už teda 48, takže mam čo robiť. Uploadovania dát bude požehnane ;-)

3) Pro rádio ETN.FM připravuješ progressivně zaměřené sety. Je tento hudební styl tvou prioritou, nebo dáváš prostor i jiným hudebním směrům?

V rádiu si môžem dovoliť experimentovať. Robím sety temné až tribalové, veselšie do transu, robím aj "retro" sety, kde sa nachádzajú skladby z obdobia rokov cca 2000-2002, čo boli vlastne moje Dj-ské začiatky, ďalej mám aj čisto vokálové edície, alebo koncoročné sety, ktoré sú čistý chillout, až orchestrálne :-)

4) Čtenáře by jistě zajímalo, na čem aktuálně pracuješ? Chystáš pro své posluchače něco nového?

Teraz pracujem najmä na obnove štúdia, ktorá ma plne zamestnáva. Dva roky bolo úplne mimo provoz. Kombinácia SW a HW je strašne dôležitá a je to veľká alchýmia. Navyše začínam sa venovať v plnej miere aj videu, číže je to aj video strižňa, ktorá musí zvládať všetky nároky, ktoré sú spojené s formátom videa vo FullHD. Takže istý čas budem ešte produkčne určite v úzadí.

5) Tak to sis přibral pořádné sousto, práce s videem není jednoduchá záležitost. Co třeba hudba k filmu nebo počítačové hře, přemýšlel jsi někdy i o tomto směru tvorby?

Aj áno... rozhodne, ale musím robiť stále hudbu nezávisle. Nemôžem byt tlačený ani časom, ani nejakým konkrétnym zadaním a preto použitie mojej hudby v tomto prípade bude vždy sekundárna vec. V súčasnosti sa orientujem aj na pomalé "filmové" motívy a teda sa to možno niekomu na niečo hodí :-)

6) A nyní se obraťme k tvé úloze coby dje. Máš doma na Slovensku pravidelná vystoupení?

Nie, nemám žiadne pravidelné akcie. Vždy hrám na na akciách sporadicky, ale nemám žiadnu trvalú rezidentúru.

7) Většina djs touží hrát na zahraničních parties. Láká tě hraní na větších party v zahraničních klubech, nebo se považuješ za producenta a studiového hráče, který využívá media, např. internet, k zprostředkování svých počinů?

Určite aj hrania majú svoje čaro. Vždy keď začnem hrať, tak ma to úplne pohltí. Aj keď istejšie sa cítim popravde zavretý v štúdiu. Internet je naozaj veľmi silné médium, ktoré vie nahradiť veľa článkov v samotnej promotion. Rovnako aj šírenie hudby do sveta je oveľa jednoduchšie a dostane sa do zákutí, do ktorých by sa normálnym spôsobom určite nikdy nedostala.

8) Fotografie vs. hudba, jaký je v současné době poměr času, který trávíš těmito aktivitami?

Ak myslíš záľuby vo všeobecnosti, tak je to skoro stále rovnaké. Striedam obdobia, kde prevažuje buď letecké modelárstvo, tvorba hudby v štúdiu, grafika, hrátky s foto-videom, DJ-ing, alebo moje obľúbené kulinárstvo ;-). Najradšej to mám, keď to robím všetko naraz :-)

9) Tak to jsem netušil, že i rád vaříš. Takže běháš od vyvolávání negativů rovnou k pánvi? Prozraď nám nějakou svou oblíbenou pochoutku.

Tých negatívov si už na šťastie veľmi neužijem, čiže mám rozhodne viac času ako napríklad pred 10 rokmi, kedy práca s negatívom bola doslova požieračom času :-). Súčasné digitálne prístroje šetria aj čas aj peniaze, ktoré môžem použiť napríklad pri tvorbe môjho obľúbeného sushi :-). Strašne rád sa vyžívam v samotnej príprave a aranžovaní tohoto exotického jedla. Užívam si aj samotný vyber ryby, jej porciovanie, prácu s nožmi, miešanie zálievok na ryžu, rolovanie rias atd. atd. ;-)

10) Nazpět k hudbě. Doslechli jsme se, že ve svém studiu vlastně žiješ. Znamená to, že tam máš i postel?

HAHAHAHAH... áno, áno... presne. Je to dobrý šetrič času. V tomto som zástanca štýlu ALL IN ONE. Všetko na jednom mieste ma v mojom prípade veľa výhod a umožní mi to operatívne reagovať na čokoľvek.

11) Pomalu se dostáváme i do bulvárních vod, proto se přímo nabízí následující dotaz, který bude zajímat hlavně fanynky. Jsi pořád svobodný?

Som šťastne zadaný.

12) Jsi hodně zaneprázdněný, co na to tvoje přítelkyně? Máš ve svém programu skulinku i pro ni, nebo má snad postel vedle Tebe ve studiu?

Moja priateľka je veľmi chápavá a dopraje mi toľko času a priestoru, koľko potrebujem. Na oplátku bude mať aj ona vždy svoj priestor u mňa v štúdiu. Heheh.. aj keď sa to tu hemží nápadmi, stále sa sem pomestíme bez problémov.

13) Jaké jsou tvé plány do budoucna - stěhovaní do zahraničí, postavit si velké studio, být zvolen prezidentem?

Radšej hľadím do bližšej budúcnosti a radšej postupne. Ako som už vravel vyššie, momentálnym cieľom je spojazdniť štúdio do absolútnej dokonalosti, nech sa znova môžem učiť nové veci a postupy, či už z grafiky, videa, alebo hudby.

14) Zima končí, slunce vystrkuje růžky a mnozí již plánují své letní dovolené. Co ty a dovolená chystáš se někam?

Zrejme bude spojená aj s hraním. Pripravuje sa ďalšie miniturné v Rusku, tak to bude predlžený poznávací zájazd, ktorý absolvujem aj so svojou priateľkou. Potom cez horúce leto skočíme aj niekam k vode.

Vidím, že umíš využívat svůj čas opravdu efektivně. Přejí Ti hodně zdaru nejen ve tvé tvorbě, ale hlavně i v soukromém životě.

Ďakujem veľmi pekne. Nápodobně želám všetko naj aj tebe a čitateľom. Dúfam, že si spoločne užijeme parádnu párty, na ktorú sa už teraz veľmi teším a som plný očakávaní.

Tomáš Haverlík vystoupí v sobotu 25.dubna 2009 v pražském klubu Prdel na párty Nifty B-day. Klub Prdel naleznete na adrese Žitná 4, Praha 1. Vstup na tuto párty je zdarma.

© 2006 DJ Carrione