DJ CARRIONE - Home/News
Home Contact
Home/News

<< Back to news index

ilustrační obrázek
09.11.2006
Už zítra proběhne ve skromných prostorách baru O2 nacházejícího se na pražském Karlově náměstí session Czech Dance in O2. Za gramofony se kromě mé osoby objeví houseově laděný Jeytee a progressive zástupce bookingu Clublife dj MCB. Vstupné je zdarma.

Czech Dance in O2

Nemusí být velká párty, aby byla dobrá atmosféra a tímto heslem se řídí i naše zastávka v útulném minibaru O2 na pražském Karlově náměstí, která proběhne v pátek 10.11.2006.

Akce Czech Dance in O2 do stejnojmenného baru přinese to nejlepší z house a progressive music poslední doby v podání mé osoby a hned dvou hostů, kteří svým uměním roztančili nejednu nožku po mnoha klubech nejen v ČR. Pojďme si je tedy postupně představit.

MCB
Vlastním jménem Zdeněk Suchánek se věnuje taneční elektronické hudbě již více než deset let. Můžeme ho bezesporu zařadit k prvním průkopníkům a pionýrům house music ve Zlínském kraji. V začátcích, ale vlastně i dnes, ho ovlivňuje zejména ostrovní anglická scéna a za svůj hudební rozhled vděčí pravidelnému poslechu britské hudební stanice BBC Radio 1 a dnes již legendární show Essential Selection, či chcete-li Essential Mix. S ohledem na tehdejší podmínky a možnosti se i přes počáteční neúspěchy, všemožné vzestupy a pády postupně vypracoval, a to i díky svému zápalu a úsilí, v DJe, který je zárukou kvalitního hudebního zážitku.

Styl, kterým se prezentuje, vyjádří nejlépe slovo progressive. V jeho podání hudby se mísí vlivy jak house, tak i trance. Temná zákoutí dokáže oživit melodickými plochami a nebrání se ani dobrému breakovému tracku. Tribalové zvuky, příjemné vokály a správně našlápnutý beat jsou tím pravým prostředkem k navození správných vibrací. Vždy se snaží o zcela specifický sound a to podle momentální nálady či atmosféry v klubu. Jeho sety jsou vždy promyšlené, nikoliv však naučené, a rád taky trochu experimentuje.

Vedle své role DJe se věnuje i dalším aktivitám, které stojí za zmínku. Díky svým organizačním schopnostem se podílí na spoustě dalších akcí, vzpomeňme například na jeho začátky, kdy spolupořádal vůbec první párty na Zlínsku v roce 1995, a byl promotérem takových párty jako „Welcome in New Millenium“ v otrokovické Besedě, či série „Rebirth“. Svou účastí přispěl také k tvorbě a skladbě programu zlínského klubu Paříš. Z dalších jmenujme alespoň působení v místech jako jsou například Uherské Hradiště, Kroměříž, Brno a spousta dalších. Vždy se snaží najít zajímavý prostor, kde by mohl rozvinout své nápady, myšlenky a vize.

Jak je již zřejmě patrné, Zdeněk dává přednost menším klubům, kde je mnohem přátelštější a osobnější druh atmosféry. Sám o sobě říká: „V technice mixování se dá neustále něco nového naučit a to je to, co mě stále žene dopředu. Velkou mou inspirací zůstává mistr Paul Oakenfold“.

Jeytee
Radek aka dj JEYTEE je rodilý Moravák žijící v Praze. Ročník 1977. Tento clubber který už od mládí poslouchal taneční a elektronickou hudbu, začínajíc mixováním a tvorbou elektronické hudby na PC. Jeho djská kariéra ovšem propukla až po zakoupení dvou Technicsů 1210 a mixu. JEYTEE byl víceméně samouk, bez djškol a teoretických kurzů, ovšem velkou zásluhu na jeho kariéře má dj Carrione, který mu pomohl se prosadit v již tak nabité konkurenci djů! Velký dík také patří dj Nifty-mu, s kterým momentálně spolupracuje v bookingove agentuře www.czech-dance.com

Začínal na technu, ale postupem času se více orientoval k house u kterého zůstal a momentálně hraje všechny jeho odnože.

Jeho styl se neustále vyvíjí, i když nejraději hraje na akcích kde může hrát od Latino/ Electro/ Happy/ Vocal/Progressive House přes break,až po tribal a funky techno.Jeho sety jsou typické "Sádlerovskými" pumping tracky, vokálovými samply, energickými happy-house hitovkami, oblíbenými loopy, progressivními beaty, až po "inteligent" tribal-techno aka Leandro Gamez. Dokáže zahrát jak velice klidne house sety, tak energické techno. Jeytee je prostě nezařaditelný:o) Má za sebou několik doposud komerčně nepublikovaných elektronických tracků a remixů. Příkladem jeho tvorby je povedený breakbeatový remix Pražských hip-hopových "Penerů Strýčka Homeboye". Tento track se ve své době stal velmi oblíbenou skladbou v jeho rodišti.

Mezi jeho největší úspěchy patří cca roční residence na akci Meccamix v Pražském klubu Mecca.

© 2006 DJ Carrione