DJ CARRIONE - Home/News
Home Contact
Home/News

<< Back to news index

ilustrační obrázek
04.12.2006
Hudební vánoce nanečisto aneb Czech Dance vs. MOSP se nezadržitelně blíží. Již tento pátek 8.12.2006 v pražském klubu Styx proběhne pravá vánoční veselice s bohatou hudební nadílkou. Prvním darem budiž výše vstupného, které je zcela zdarma.

Czech Dance vs. MOSP: bližší informace

Hudební nabídka noci je opravdu bohatá. Noc Czech Dance vs. MOSP nabídne celkem 6 djs: Bon Finix, Zygy, Carrione aka Diesel Phunk, Nifty, Axiom, Daun, 5 hudebních stylů: progressive, trance, electro house, electro, techno, a co dál? Klub Styx bude pro tento večer posílen o světelný aparát, nesmíme zapomenout na speciální videoprojekci, kterou ovládne i oblíbená virtuální tanečnice společně s falešnými soby.

Profily vystupujících djs:

Bon Finix
Bon Finix je na půl Kypřan a na půl Čech. Začal hrát jako rádiový DJ, když mu bylo 17 let. Po jednom a půl roce vojenské služby na Kypru se rozhodl vyhledat svoji druhou půlku, tu českou, a proto přijel studovat do Čech. Tady se setkal s taneční scénou, která ho natolik zaujala, že si pořídil gramce a začal hrát taneční hudbu.

Ze začátku hrál pouze progressive house, ale v současnosti hraje všechno co má pozitivní energii od electro house až po našlapaný progressive s trancovými prvky. Bon ve svých setech rád kombinuje různé styly tak, aby byly barvité a více zajímavé, něco co je dnes přijímáno velmi pozitivně moderním clubberem.

To, že Bon Finix je flexibilní a schopný přizpůsobit své sety podle velikosti prostoru a reakci publika, mu přináší hraní na mnoho odlišných akcích. V posledních letech měl možnost vystoupit v různých klubech všech velikostí, na parties na lodi veprostřed moři, na festivalech, v after-klubech, v barech na pláži, a jednou dokonce i v nově postaveném filmovém atelieru. V průběhu své dráhy měl příležitost zahrát si po boku světových hvězd jako například Marco V, Nick Warren, nebo Tom Novy, a také s nejlepšími českými DJs.

Rok 2004 zajistil Bon Finixovi residenturu v proslulém pražském klubu Mecca, dopřál mu jako residentovi účastnit se, šílenství připomínající, after ve Studiu 54, a také mu přinesl jeho první festival – nic menšího, než Creamfields 2004. K určitě jedinečným okamžikům patří i jeho účast na populárních klubovkách v legendární Roxy, kterými Visage a Mixer bezpochyby byly. Stejně tak i nezapomenutelnou party na lodi u kyperských břehů společně s protagonistou projektu Get Fucked, Nathanem Colesem. Velkým úspěchem bylo i jeho umístění v první desítce v Dance Awards 2004 v kategorii "objev roku".

V roce 2005 přibývají dvě nové residence; ve vyhlášeném after hours klubíku Le Clan a jeho první mimo-pražská residentura v Libereckém Liquidu. Jako jeden z hlavních resident DJs Meccy Bon Finix reprezentuje klub mimo Čechy na zastávkach mini-touru v prestižních klubech Passage v Rakousku a BarRouge ve Švýcarsku.

Další rok, další krok dopředu. Bon Finix se představuje na řadě významných festivalů a mega-akcí jako Transmission, Hradhouse, Mácháč a Combi:nations. Legendární klub Roxy ho obsadil jako residenta středečních akcí. S průměrem 3.5 vystoupení za týden se stal jedním z nejobsazovanějších DJů v Česku.

Bon Finixova kombinace vřelých středomořských a sexy východoevropských zvuků vzbudila pozornost publika a předpokládá slibnou budoucnost pro tohoto sympatického a bezesporu talentovaného mladíka.

Zygy
Občanským jménem Milan Zygmunt, který se aktivně na taneční scéně začal objevovat od roku 1993. Narodil se 12.6.1979 a momentálně žije ve Žďáře nad Sázavou. Tento promotér, Dj a moderátor patří mezi průkopníky klubové hudby na Vysočině a jejím blízkém okolí. Během svého života si prošel mnoha hudebními směry kdy se od punkové muziky dostal přes disco až k elektronické hudbě. Následovalo několik let hledání sama sebe, než si vlastně uvědomil co chce hrát a jaký styl ho bude bavit nejvíc. Elektronická taneční scéna ho vtáhla naplno a dones ho nepustila. Jako Dj stihnul zahrát ve většině menších i větších měst v ČR a také nevynechal několik zahraničních vystoupení. Hrál na nespočtu velkých parties a v mnoha klubech ať už brněnských nebo v celé ČR.

Na konci roku 1997 zakládá vlastní promo agenturu MOSP (Malformation Of Sound Production), která se zabývá pořádáním klubových nocí a parties. Do konce roku 2005 s MOSP dokázal zrealizovat kolem šedesáti úspěšných klubových nocí (Ultratech, Reality Pulse, Earthquake, Inferno, Critic Beat, atd.). Zygy patří mezi respektované promotéry a jeho agentura udává směr klubové scéně na Vysočině ještě dnes.

Dva roky byl spolumoderátorem pořadu Dance Mania na radiu Vysočina a dodnes pravidelně navštěvuje jako host různé rádiové show po celé ČR a zde můžete slyšet jeho sety. Dříve se zabýval vlastní produkcí, která byla spíše ambientní a v současné době toho času zase tak moc nemá aby mohl tvořit. Má za sebou spolupráci s mnoha kluby kde byl rezidentem a do dnes spolupracuje s mnoha promotéry, kluby, agenturami a Dj´s.

Zygyho styl je těžké definovat, protože dokáže výborně zahrát na techno party, ale také dokáže skvěle nasát atmosféru house klubu.V jeho setech můžete slyšet spoustu různorodého techna (tribal, hardgroove, progressiv a hard), dokáže zahrát i hodně tvrdé desky a také jemný klubový europop.Pravidelně hraje jako host na různých diskotékách kde můžete slyšet jeho výborné house sety. Nemá oblíbené labely ani producenty, kupuje desky podle náboje, energie a nápadu které obsahují.

Za poslední dobu hrál po boku snad všech českých Dj´s a ze zahraničních stojí za zmínku Chris Liebing, Marco Carola, Felipe, Mark Broom, Hardcell, Regis, Preach, Redhead, Grovskopa, Ogi a mnoha dalších.

V současné době moderuje svůj TV pořad na kabelové televizi s názvem ClubZone a chystá se opět tvořit nějakou tu muziku.

Nifty
Hlavní osoba stojící za projektem Czech Dance, který se nezabývá jen promoterskou činností a djingem, ale navíc i provozem stejnojmenného serveru, který své čtenáře informuje o aktuálním dění na poli elektronické hudby. V rámci djingu se se jménem Dj Nifty můžeme setkávat od roku 2003, kdy se Nifty aktivně podílel na programu hned dvou hudebních prostorů v čele s klubem Mír v Uherském Hradišti. Hudebně se dj Nifty pohybuje ve vodách v současnosti stále oblíbenějších hudebních stylů Progressive a Trance. Zajímavostí této osobnosti je striktní využívání tzv. PC djingu, při němž nejsou používány klasické gramofony, ale pracuje se v software umožňujícím tzv. on-line mix např. Traktor Studio, Ableton apod.

Daun
Pokud by jste hledali na české taneční scéně dje, který hraje progressive a tech-trance s větším zápalem, tak pochybujeme, že uspějete. Daunovo podání je velmi osobité a vyznačuje se velkým zápalem, který snoubí jeho elegantní styl s opravdovým zážitkem. Tento příjemný, vždy usměvavý dj, vám otevře srdce a oddá vás tanečnímu zápalu, který bude prostupovat skrze vaše těla i duši.

Axiom
Dj Axiom pochází ze Žďáru nad Sázavou a v současné době žije v Brně. O taneční muziku se zajímá již od mládí. Kolem patnáctého roku věku poslouchal muziku od interpretů jako The Prodigy, Music Instructor, Daft Punk a další.

Na střední škole, někdy kolem roku 1997, se přes kamarády dostal k technu, které v té době zažívalo v ČR velký booom. Poté ale slyšel věci od německých producentů jako např. od Johannese Heila, či prvotiny mnichovského labelu International Deejay Gigolos a techno u něj “na věky” ustoupilo do pozadí.

Za gramofony se poprvé postavil v roce 2002. Představil se na mnoha klubovkách, především na Vysočině (Jihlava, Třebíč, Vel. Meziříčí, Žďár), ale také v Praze, Brně, Olomouci atd. po boku DJs jako např. Mark Broom (GB), Diana D’Rouze (Pol), Toky (Sk), Dalo (Sk), Balthazar (Bg), Van Bass (A), Marcelo K2 aka The Pusher (Bra)…

V roce 2005 se mezi jeho nejvýznamnější úspěchy zařadilo hraní na největším moravském techno festivalu Hradhouse v Boskovicích, letos to bylo vystoupení na nejlepší klubovce v Brně - na Elektře v klubu Fléda. Dostal se také do finále “Final DJ Session”, což byla DJská soutěž pořádaná serverem poslouchej.net (z asi stovky demo setů mezi 6 nejlepších ve finále, kde jeho electro minimal příliš nezapadl do housové kocepce večera). “Axiom je jeden z těch nejlepších, kteří si zaslouží, aby šli nahoru,” napsal o něm Tomáš Ondráček aka Fly - manager klubu Fléda, jedna z hlavních postav www.rave.cz a vůbec elektronické scény nejen v Brně.

V současné době se věnuje především vlastní produkci, kterou se snaží zapojovat do svých DJských setů.

Czech Dance vs. MOSP line-up:

21:00 – 22:30 Axion
22:30 – 24:00 Daun
00:00 – 01:00 Nifty
01:00 – 02:00 Bon Finix
02:00 – 03:00 Carrione aka Diesel Phunk
03:00 – 04:00 Zygy

Kde se klub Styx nalézá?

Klub Styx se nalézá v blízkosti stanice metra Invalidovna na trase B v těsné blízkosti hotelu Olympik na adrese Sokolovská 144/349, Praha 8.

Czech Dance vs. MOSP
Pá 8.12.2006
club Styx, Praha
djs:
Bon Finix, Zygy, Carrione aka Diesel Phunk, Nifty, Axiom, Daun
specials: light show, videoprojection, virtual dancers
vstupné zdarma

Atmosféra vánoc je tady Czech Dance vs. MOSP!

© 2006 DJ Carrione