DJ CARRIONE - Home/News
Home Contact
Home/News

<< Back to news index

ilustrační obrázek
22.04.2009
V sobotu 25. května vystoupí v pražském klubu Prdel ikona slovenského progressivního zvuku, dj a producent Tomáš Haverlík. Jeho vystoupení proběhne v rámci dalšího z oblíbených narozeninových mejdanů, takže o dobrou atmosféru rozhodně nebude nouze. Kromě zmiňovaného Tomáše Havrlíka se během večera za gramofony objeví djs Nifty, OneWay, Carrione aka Diesel Phunk, L’Sada, MeryEn, Daun a Tosina.

Opravdu si z vás neděláme prdel, když vás zveme do klubu Prdel na Tomáše Haverlíka. Víme, že neuplynulo mnoho vody od jeho posledního vystoupení v jiném pražském klubu, ale proč si jeho vystoupení jednoduše nezopakovat, když je zaručená zábava? Zároveň vás zveme k pozvednutí číší na oslavu hned trojitých narozenin djů Niftyho, Tosiny a OneWaye.

Kdo je Tomáš Haverlík?

Tomáš Haverlík je představitelem a exportérem slovenského progressivu se zárukou kvality. Tomáš dal v roce 1999 základ projektu Haverlík & Tkáč. Od roku 1999 společně produkovali hudbu. Jejich společný hudebný vkus udal i směřování společné tvorby, která byla zpočátku ovlivněna rozmachem euro-trance v Německu a německy hovořících krajinách.

Po komercionalizaci západoevropské trance scény se obrátili dále na západ a objevili ostrovní anglickou scénu, která se sebou přinášela a dodnes přináší netradiční a hlavně inovativní postupy při tvorbě hudby. Právě podle těchto prvků se jmenuje i populární hudební styl “progressive”, který se stal pro dvojici Haverlík & Tkáč nejen studnicí nápadů, ale i novou formou hudebního cítění.

Produkce dvojice Haverlík & Tkáč a později samotného Haverlíka se dá charakterizovat jako progressive pracující s prvky house a trance. Jedinečným postupem je hlavně stylizace skladeb. Základem každé skladby je výrazný motiv, který se objevuje v průběhu celé skladby. Dalším podstatným prvkem skladeb jsou táhlé atmosférické textury, které dávají jednotlivým skladbám tvář. Velmi typickým prvkem tvorby Haverlíka a Tkáče jsou perkusivní zvuky obohacené o množství efektů a "překopávaný" rytmus.

Na tento "recept" zareagovali v roku 2002 i anglická vydavatelství, která vydávají prvotinu "HANNAH". Tato skladba svým hloubavým zvukem přesně vystihuje podstatu Haverlíkova a Tkáčova chápání hudby. Tomášův naefektovaný motiv vnáší do skladby až pohádkovou atmosféru a tím definuje celkový charakter skladby. V pořadí druhou vydanou skladbou je "TYRA", která se díky své univerzální povaze dostala do obliby mnoha známých djů jako jsou Deep Dish, Deepsky, Hernan Cattaneo, John ‘oo’ Flemming, Sander Kleinenberg, Sasha, Satoshi Tomiie. Podobný úspěch má aj další deska “SYNTHIA” a vydané remixy. V roce 2004 následuje singl “NOEL”, kde svoje vokály zapůjčila slovenská zpěvačka Misha. Všechny skladby se postupně staly součástí různých CD kompilací a setů v podání světové progresivní elity.

Dnes již dvojice Haverlík & Tkáč není aktivní. Tomáš Haverlík aktivně pracuje sám. V současnosti přebudovává své domácí studio a připravuje svůj pravidelný pořad na severoamerickém top prog-trance rádiu "ETN.fm". Samozřejmě nesmíme opomenout i pravidelná Haverlíkova djská vystoupení.

Přijďte si Tomáše Haverlíka a samozřejmě nejen jeho poslechnout naživo už tuto sobotu 25. dubna do pražského klubu Prdel. Supportem mu budou djs Nifty, OneWay, Carrione aka Diesel Phunk, L’Sada, MeryEn, Daun a Tosina.

© 2006 DJ Carrione